Publicatie administrata editorial de Cristi Giambasu

Craiova s-a chinuit cu Academica Clinceni, in prima etapa, iar un intreg stadion i-a cerut demisia lui Papura! Oltenii au fost salvati de un debutant la ultima faza!

CS Universitatea Craiova continua sa traiasca periculos! In prima etapa a Ligii I, echipa lui Corneliu Papura s-a chinuit enorm cu nou promovata Academica Clinceni, de care a trecut in extremis cu scorul de 3-2, cu un gol in ultimul minut de prelungiri. Doar sutul incredibil al debutantului Constantin, vinclu de la 25 de metri, le-a adus oltenilor 3 puncte la ultima faza a meciului. Oaspetii egalasera in minutul 90 + 3, moment in care tot stadionul i-a cerut demisia lui Papura!

Rauta printr-un autogol in minutul 13, plus Martici pentru olteni, respectiv Sut de la oaspeti au marcat golurile primei reprize.

Craiova totusi se putea desprinde in partea secunda la 3-1, dar sutul lui Baiaram a lovit bara.

Interesant de remarcat este cum a “fentat” antrenorul Craiovei, Corneliu Papura, regula celor doi jucatori Under 21, el inlocuindu-l pe tanarul Marian Serban, care a jucat doar 29 de minute. Cum nu este obligat sa pastreze decat un jucator U-21 pe intreaga durata a meciului, Papura l-a introdus pana la capatul primei jumatati de ora pe Alexandru Mateiu.

Finalul intalnirii a fost unul dramatic, cu Clinceni egaland in minutul 93, dupa un sut al lui Nsiah din cativa metri, dar oaspetii nu s-au putut bucura de acest punct, caci la ultima faza, in minutul 95, Constantin a adus cele 3 puncte pentru olteni, nesperat am putea spune!

Si asta dupa ce acelasi Nsiah a ratat o imensa ocazie la 1-2, dupa o reluare cu capul din plin careu.