Breaking News

Publicatie administrata editorial de Cristi Giambasu

CS Universitatea Craiova, infrangere lamentabila cu Astra, dupa ce a condus cu 1-0! Mangia a intrat in razboi cu fanii chiar inaintea inceperii play-off-ului!

Craiova si-a dezamagit cumplit fanii in ultimul meci din sezonul regulat in care a intalnit Astra. Desi a deschis scorul prin Koljici, oltenii au sfarsit prin a pierde lamentabil, giurgiuvenii marcand de doua ori in ultimul sfert de ora.

Chiar daca a mers la Craiova fara Denis Alibec, din cauza unei accidentari, Astra a fost echipa mai periculoasa in prima repriza, insa baietii lui Costel Enache au ratat doua sanse mari pana la pauza.

Craiova a fost norocoasa ca a scapat cu 0-0 la pauza, iar in minutul 50 a reusit, totusi, sa deschida scorul prin Koljici.

Astra a reusit egalarea in minutul 76, cand Llullaku a marcat din fata portii.

Giurgiuvenii nu s-au multumit insa doar cu atat, iar in minutul 87 au reusit sa marcheze din nou. Valentin Gheorghe a centrat perfect in fata portii, iar olteanul Donkor si-a bagat mingea in propria plasa.

Dupa acest rezultat, U Craiova incheie sezonul regulat cu 45 de puncte, in timp ce Astra cu 42 de puncte. Craiova va intra in play-off cu 23 de puncte, la 4 puncte distanta de liderul CFR si la 2 de Steaua, iar Astra cu 21 de puncte.

In prima etapa a play-off-ului, cele doua echipe se vor intalni din nou la Craiova.

Devis Mangia a intrat in razboi total cu fanii!

„Înaintea acestui meci credeam că echipa mea se poate bate la titlu. Acum depinde. Dacă venim aici și suntem fluierați după 5 minute, va fi dificil. Jucătorii sunt și ei oameni. Avem calitate.

După meciul cu FCSB am crezut că am fost devenit mai oltean. Am crezut că împreună putem face performanță.

Îmi apăr jucătorii de fiecare dată. Mă arunc în foc pentru jucătorii mei! Dacă unul dintre ei e fluierat după 5 minute, nu e normal. Nu vreau să zic mai multe. Punct. Vom vedea ce va fi când terminăm acest sezon.

Eu laud peluza, sigur. Atât. Dacă la meciul următor lumea mă va fluiera pe mine, e mai bine. Asta trebuie, să îi lase pe fotbaliști în pace”, a declarat Devis Mangia la TV Telekom Sport.