joi, decembrie 1, 2022
2.8 C
Craiova

Ocna Mureș – Universitatea Craiova 1-1. Evoluție slabă a formației antrenate de Mirel Rădoi

Partida dintre Ocna Mureș și Universitatea Craiova, din a doua etapă a grupelor Cupei României, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Ocna Mureș continuă seria surprizelor și ajunge pe locul doi în clasamentul din Grupa D, cu patru puncte, la egalitate cu liderul Universitatea Craiova.

Pe un teren destul de dificil și pe condiții de ceață, elevii lui Mirel Rădoi au părut că nu se regăsesc. Totuși, prima ocazie a partidei i-a aparținut formației din Bănie, când șutul lui Cîmpanu a fost respins de Cadar.

Markovic a căzut în careu în minutul 15, după o intervenție a portarului Cadar, însă Iuliana Demetrescu a hotărât să nu acorde lovitură de la 11 metri.

Oltenii au primit totuși o lovitură de la 11 metri în minutul 28, după o intervenție a lui Crețu asupra lui Andrei Ivan. Tot Ivan a fost cel care a marcat de la punctul cu var.

După pauză, Ocna Mureș a restabilit egalitatea după o gafă monumentală a lui Ivan Martic. Acesta a încercat să respingă un balon, însă nu a nimerit mingea care a ajuns până la Cioargă. Acesta l-a învins cu ușurință din fața porții pe Lazar.

Iuliana Demetrescu nu a dat penalty nici în minutul 60, la intervenția dură a lui Hanca asupra lui Goronea.

În ultima etapă din faza grupelor, Universitatea Craiova o va întâlni pe FC Argeș, în timp ce Ocna Mureș se va duela cu Minaur Baia Mare.

Sursa: Digi sport

Ultimele stiri

Mesajul senatorului Paul Stanescu, secretar general al PSD, cu ocazia Zilei Naționale a României

Ziua Națională reprezintă sărbătoarea unității și a mândriei de a fi român. Astăzi, cinstim faptele eroice ale înaintașilor noștri,...