Breaking News

Publicatie administrata editorial de Cristi Giambasu

Pandurii pierd ultimul meci al anului 2018 si incheie sezonul de toamna pe locul 9!

Pandurii au incheiat cu o infrangere anul 2018, pierzand meciul din etapa a 21-a a Ligii a II-a, ultimul din acest an, 1-3 cu FC Arges la Pitesti.

Echipa pregatita de Adrian Bogoi a rezistat doar o reprezia, reusind sa intre la pauza cu scorul de 1-1, golul gorhenilor fiind inscris de Tudoran in minutul 18, dupa ce Buhaescu de la gazde deschisese scorul din penalty in minutul 11.

In a doua repriza, gazdele au mai punctat de doua pri prin acelasi Buhaescu in minutul 66 si prin Nila in minutul 74.

De remarcat ca meciul s-a rupt practic dupa o gafa a protarului de la Pandurii, Cotolan, care a scapat incredibil pe sub el sutul banal al lui Buhaescu din minutul 66.

Cu acest rezultat, Pnadurii incheie anul pe locul 9, cu 28 de puncte, dupa o evolutie meritorie in aceasta toamna, tiannd cont de bugetul foarte mic avut la dispozitie si de teineretea lotului.