sâmbătă, august 13, 2022
21.2 C
Craiova

Simona Halep, a fost eliminată de la Wimbledon în faza semifinalelor de Elena Rybakina, scor 3-6, 3-6.

După cinci meciuri remarcabile, fără set cedat, Simona Halep nu a reușit să se ridice la același nivel și în semifinala cu Elena Rybakina, aflată în premieră într-o astfel de fază a unui turneu de Grand Slam.

Jocul sub așteptări a dus și la momente de nervozitate din partea româncei, în special în setul doi, când desele erori neforțate și, mai ales, greșelile de la serviciu, au făcut-o să răbufnească, după cum se observă în galeria foto de mai jos, unde sunt toate imaginile înfrângerii româncei.

În finala de la Wimbledon, Elena Rybakina va juca împotriva unei alte jucătoare aflate în premieră în ultimul act al unui turneu de Grand Slam, Ons Jabeur.

Sursa:digisport.ro