marți, august 9, 2022
30.6 C
Craiova

FCSB – Universitatea Craiova: 2 – 0. Un meci banal

Universitatea a contabilizat o nouă înfrângere în partida cu FCSB. De 30 de ani, Știința pierde constant la București.

Craiovenii au vrut să spargă ghinionul și au ales să meargă la București cu autocarul. De parcă deplasarea cu trenul determină rezultatul…

Meciul nu a avut niciun farmec. A fost puțină sare și piper la acțiunea lui Dennis Man din minutul 41. Man, pe banda dreaptă, l-a depășit pe Acka, apoi, cu o scăriță, l-a executat pe Popescu.

După doar 4 minute, Bălașa gafează în apropierea propriului careu. Florinel Coman îl driblează, iar scorul ajunge la 2-0.

FCSB ratează un penalty, Tănase trage peste poartă, dar 2-0 este un scor mai mult decât confortabil.

Universitatea nu are forță și nici creativitate. Tatuajele jucătorilor se văd frumos la televizor, dar jocul nu se prea vede. Victor Pițurcă, cel mai în vârstă antrenor din Liga I, lucrează după scheme tactice valabile cu mulți ani în urmă.

După acest meci, cele două echipe schimbă locurile în clasament. FCSB urcă pe 3, Universitatea coboară pe 4.

Ultimele stiri

Ministerul Sănătăţii: Peste 9.800 de cazuri noi de COVID-19; rata de infectare în Capitală – 9,62

Un număr de 9.864 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2 au fost înregistrate în ultimele 24 de...